Postavy shaman king

Amidamaru

26. dubna 2008 v 8:21 | Sakura Uchiha ^^
Amidamaru je duch japonského samuraje, který žil před více než šestisty lety. Jako malý chlapec ztratil ve válce oba své rodiče a tak žil se svými přátely. Jeho nejlepším kamarádem se stal asi stejně starý chlapec Mosuke, jehož otec byl zručným mečířem. Mosuke se naučil vyrábět meče po jeho vzoru a Amidamaru je používal v boji. Jejich první meč dostal jméno Jarní déšť. Po pár letech se dali oba přátelé do služeb velmi pyšného a lstivého císaře. Mosuke se stal jeho nejlepším mečířem a Amidamaru zase samurajem. Císař začal na Mosukeho žárlit a bál se, aby nikdy nemohl nikomu ukovat lepší meč, než je jeho. Proto přikázal Amidamarovi, aby jej zabil. Mosuke se poté s Amidamarem tajně sešel na Památné hoře a domluvili se, že Amidamaru bude na hoře čekat a Mosuke mu mezitím uková meč. Dával si na práci velmi záležet a když přišel, bylo už pozdě. Císařovi vojáci přišli dřív a po kruté bitvě, kdy jich plno zahynulo, vzali Amidamarovi život. Bylo mu tehdy 24 let a Mosuke byl zabit hned po něm. Od té doby Amidamarův duch čekal na Mosukeho celých 600 let na domluveném místě. Místo něj ale přišel šaman jménem Yoh, který se s ním spojil, aby Památnou horu ochránil před gangem Mrtvých duší a přál si, aby se Amidamaru stal jeho strážným duchem. Jenomže Amidmaru zprvu odmítal a vysvětlil mu, proč toto místo nemůže opustit. Yoh pak zael do muzea za Mosukem a spolu s ním přes jednotu opravili meč pro Amidamara a pak mu jej přinesl. Amidamaru byl konečně volný a chystal se k cestě do duchovního světa, když najednou uviděl Ryua, jak se snaží utlouci Mortyho a Yoha dřevěným mečem. Vtělil se tedy do Yoha, Ryua zastavil a oznámil Yohovi, že se stane jeho duchem strážným, alespoň v době turnaje. Na druhý den navrátili do muzea opravený meč Světla, který byl navždy Mosukeho posledním mečem a stali se skvělými přáteli a silnou dvojkou.

Chloe ( Morphine )

26. dubna 2008 v 8:20 | Sakura Uchiha ^^
Chloe je něco jako malá růžová víla a je strážným duchem Lyserga. Když byl malý, měl za úkol pomocí kyvadélka vypátrat klíč od její klece, který byl schovaný v kostelní věži Big Ben. Chloe se mu vždy smála, protože se mu jeho hledání nedařilo. Ještě ten den, kdy se s klíčem vrátil domů, jako správný syn detektiva, navštívil jeho dům Zeke a zabil mu rodiče. Za pomoci Chloe pak Lyserg pátral po silnějších šamanech, než byl on sám, aby mu pomohli Zeka zničit. I když je na pohled moc roztomilá a vypadá slabě, skrývá se v ní velká síla a s duchovním spojením do Lysergova kyvadélka a smrtelným útokem Big Ben je skoro neporazitelná.

Correy

26. dubna 2008 v 8:19 | Sakura Uchiha ^^
Correy je strážným duchem Treye. Ona i celý její národ, kterým říkají Maličcí, pocházejí ze severu. Za pomoci šamanských sil se Trey i roztomilá, ale přesto silná skřítka snaží jejich rod zachránit před hrozící zkázou. Maličcí totiž přežívají pod leknínovými listy, které však postupem času mizí do nicoty a jejichž ubývání mají na svědomí hlavně lidé, kteří staví co největší továrny a dálnice, které tomuto prostředí velmi škodí. Jejich největší oporou je Treyova mladší sestra Pilica, velmi dobrá Correyina kamarádka. Correy se dokáže přes duchovní sílu přemístit do Treyova snowboardu a zmrazit svého soupeře do kusu ledu, nebo se také dokáže proměnit pomocí Ikupasy, kterou vlastnoručně vyrobila a darovala Treyovi právě jeho sestra. Correy je vždy ochotna položit za Treye život, nejednou ho zachránila před nebezpečím a proto není divu, že ti dva jsou opravdu sehraná dvojka.

Duch ohně

26. dubna 2008 v 8:19 | Sakura Uchiha ^^
Duch ohně je duchem všech pěti elementů přírody a věrný strážce Zeka Asakury. Jako malého ho zachránil před navrácením do říše duchů. V duchovní formě vypadá roztomile a velmi neškodně, ale opak je pravdou. Je jedním z nejsilnějších duchů, jaké svět kdy zažil. Na Zekovo přání dokáže spálit jakoukoli živou či neživou věc na prach, nebo se přeměnit z ohně na jiný element. Díky těmto schopnostem je pro většinu šamanů neporazitelný. Pro některé z nich dokonce setkání s ním znamená jistou smrt. Svých obětí nešetří, zaživa je spálí a pak sežere jejich duše. Na konci seriálu se zmocnil srdce Krále duchů a stal se z něj několikrát větší a silnější ďábel. Díky síle přátelství byl však Yoh schopen se silnému soupeři postavit a napůl jej i se Zekem rozsekl.

Elisa

26. dubna 2008 v 8:18 | Sakura Uchiha ^^
Elisa je největší životní láskou Fausta a také jeho strážkyní. Podle Faustova vyprávění to byla nejkrásnější dívka v jeho rodném městě a také pacientka jeho otce, avšak před lety ji někdo zavraždil a od té doby je Faust odhodlaný za pomoci svých schopností ze záhrobí navrátit své lásce život. I přesto, že je mrtvá, se k ní stále chová jako ke skutečnému člověku. Anna slíbí Faustovi, že mu pomůže Elisu oživit, pokud ji bude na slovo poslouchat, bude nápocný Yohovi a přidá se k jeho šamanské skupině. Tak se stane a z Yoha a Fausta jsou rázem přátelé. Elisa získává možnost mluvit a také má díky Zekovy Knihy šamanů větší sílu, kterou nasazuje do všech soubojů. Na konci seriálu, kdy byl turnaj pozastaven, vypráví Morty, že Elisa i Faust začali žít jako normální lidé a tak vzniká další myšlenka, že Anna svůj slib dodržela a Faust už se nemusí stát králem, aby si splnil svůj jediný sen, na který léta čekal.

Mosuke

26. dubna 2008 v 8:18 | Sakura Uchiha ^^
Mosuke je nejlepším přítelem Amidamara. Od mala spolu vyrůstali, přežili válku a pečovali o mladší děti, které s nimi bydlely v jednom domě. Jeho otec byl velmi zručným kovářem mečů a Mosuke věřil, že by je dokázal vyrábět stejně dobře, jako on. A protože měl k řemeslu cit, stal se nejslavnějším kovářem té doby. Jeho první meč pojmenoval sám Amidamaru jako "Jarní déšť". Od chvíle, kdy začal Mosuke kovat meče, je mohl Amidamaru používat v boji a tak se skvěle doplňovali. Po několika letech se o nich dozvěděl japonský císař a přijal oba muže do služeb. Mosuke pro něj vyrobil nejlepší meč, jaký do té doby ukoval, avšak císař dostal strach, aby nestvořil ještě lepší pro někoho jiného. Poštval Amidamara s tím, že pokud Mosukeho nezabije, zničí jeho i jeho přítele císařovi vojáci. Amidamarovi však byla císařova slova lhostejná, nehodlal za nic na světě zradit Mosukeho a porušit tak slib přátelství. Oba se spolu tajně sešli na Památné hoře a domluvili se, že Mosuke půjde ukovat ještě lepší meč, než má císař a Amidamaru jím zničí vojáky. Mosuke se snažil, seč mohl, aby byl meč co nejostřejší a strávil hodinu navíc jeho leštěním a upravováním. Právě tato chyba pak stála oba přátele životy. Amidamaru sice stihl pobít neuvěřitelných 150 vojáků, ale Mosuke přišel ve chvíli, kdy už bylo po něm. Tak skončily jejich životy, avšak i po smrti Amidamaru čekal na hoře na svého přítele. Mosuke se po více než 500 letech spřátelil se šamanem Yohem a jeho kamarádem Mortym, kteří se shodou okolností o Amidamara zajímali, a opravil meč, který pak Yoh Amidamarovi donesl na Památnou horu. Při turnaji šamanů pak dokonce i malý Morty používá šamanské schopnosti, které získal právě za pomoci Mosukeho.

Hana Asakura

26. dubna 2008 v 8:18 | Sakura Uchiha ^^
Hana je synem Yoha a Anny.Narodil se jim,když bylo Anně 20 a Yohovi 21 let.V díle Funbari no Uta,což zatím vyšlo pouze v manze (japonský comics) Shaman king,je mu šest let.Po Anně zdědil blonďaté vlasy a po Yohovi lenost a také starožitnost,kterou používá ke spojení se svým strážným duchem jako kdysi Yoh s Amidamarem.Narozdíl od svého otce se o šamanství zajímá už od mala a na začátečníka je velmi silný.Ze všech svých známých si nejvíce oblíbil svého strýčka Ryua,se kterým často jezdí na vyjížďky.

Keiko Asakura

26. dubna 2008 v 8:17 | Sakura Uchiha ^^
Keiko je matkou Yoha a Zeka.V den,kdy se jí měla narodit dvojčátka souhlasila spolu s Yohmeiem,že musí děti poslat zpět do duchovního světa,aby se Zek nevrátil zpět.Doopravdy ji to však bylo velmi líto a kdyby mohla,určitě by si děti raději nechala.Byla už s osudem však smířená.Naštěstí se Zeke narodil jako první a Keiko si tak mohla Yoha nechat.Yoh i Zek jsou své matce velmi podobní.Keiko je typem šamana Miko a dokáže vyslyšet hlas bohů a zachránit svět před hrozící zkázou.Narodila se ve Versau a nyní je jí 43 let.

Kino Asakura

26. dubna 2008 v 8:16 | Sakura Uchiha ^^
Kino je babičkou Zeka a Yoha a také učitelkou Anny.Jako většina ostatních duchovních médií je slepá a Anna se po ní nejspíš naučila nešetřit ostatní poznámkami a krutostí.Dokáže předpovídat,co se právě stalo,aniž by to věděla a rozpozná sen od vidění.Je velmi moudrá a také přísná,a pokud jde o její hůl,tak dokonce nebezpečná.Annu si velmi oblíbila a věří,že by byla skvělou manželkou Yoha.Půjčila jí 1 000 perel Asakurů k zastavení Zeka a naučila ji,jak s perlami vyvolat duchy.

Mikihisha Asakura

26. dubna 2008 v 8:15 | Sakura Uchiha ^^
Mikihisha je otec Yoha a Zeka. Je typem šamana Shugensha,tzn.:šaman poutník,také asketa. Dokáže komunikovat s přírodou a k soubojům používá pírka,ze kterých se na jeho rozkaz stanou válečníci. Na obličeji nosí podivnou masku s obličejem ptáka. Má ji od té doby, co mu Zeke popálil obličej, protože se ho Mikihisha snažil s ostatními zničit. Snaží se přesvědčit,jestli je už Yoh připraven na velký turnaj.Byl to také on,kdo udělal z Ryua opravdového šamana a kdo řekl Yohovi,kdo je jeho dvojče. Protože si tým Lena a Yohovův vítězný tým myslely,že dokážou porazit Zekeho,chtěl je vyzkoušet a protože neuspěli,nasadil taktiku rýžového zrnka. Všem se to zdálo nemožné,ale Yoh nakonec dokázal,že úkol stál za to. Mikihishova manželka se jmenuje Keiko,rodiče Yohmei a Kino.

Yoh Asakura

26. dubna 2008 v 8:14 | Sakura Uchiha ^^
Yoh je třináctiletý chlapec pocházející z vesnice Izumo,kde se narodil.
Stejně jako další šamani i on je přihlášen do turnaje a bojuje o titul Krále šamanů,i když jako malý o šamanech vůbec nepřemýšlel a ani se žádným nechtěl stát.Jeho dědeček se mu snažil vysvětlit,jak je to důležité pro svět,ale Yoh měl svůj vlastní cíl - chtěl se stát rockovou hvězdou.Po pár letech si ale uvědomil,že to výmysl není a začal komunikovat se světem duchů,za což ho učitelé trestali a děti s ním nechtěly mít nic společného.Proto Yoh vyrůstal sám bez přátel.Až v Tokyu,kde se přistěhoval,našel nejlepšího kamaráda Mortyho,který také vidí duchy a na Památné hoře získal svého nového strážného ducha Amidamara a oba ho od té chvíle doprovázejí dlouhou cestou ke stále blížicímu se turnaji šamanů.Ze všech jídel má Yoh nejraději cheesburger,ale po příchodu své snoubenky a kamarádky Anny musel jíst skoro vždy jen rýži.Kromě toho ho trápila tréninky a cvičením,které se však Yohovi později vyplatilo - stal se z něj mnohem silnější šaman,než byl kdy dřív.

Yohmei Asakura

26. dubna 2008 v 8:14 | Sakura Uchiha ^^
Yohmei je dědečkem Yoha.Učil ho jak se stát šamanem a stálo ho to spoustu práce,ale nakonec se mu to přeci jen vyplatilo.Spoléhá na Yohův slib,že se stane Králem šamanů.Je to velmi moudrý šaman a učí začátečníky,jak se stát dobrými šamany,například Yohovu kamarádku Tamaru.Je ale také velmi přísný a proto u něj Tamara nechtěla zůstat.Myslela si,že nevěří jejím schopnostem.Yohmei však nevěřil ani Ryuovi,myslel si,že je to beznadějný případ,ale pak se ukázalo,že se spletl.Po narození Zeka a Yoha spolu s ostatními rozhodl,že musí děti vrátit zpět do duchovního světa.Avšak Zek se narodil jako první a už jako malé právě narozené dítě dokázal použít duchovní spojení a tím zachránil nejen svůj,ale i bratrův život.Yohmei pochází ze strany otce Yoha a jeho manželka se jmenuje Kino.

Zeke Hao Asakura

26. dubna 2008 v 8:13 | Sakura Uchiha ^^
Zeke je jedním z nejmocnějších šamanů na světě.Žil před tisíci lety a ovládl všech pět elementů přírody.Proto dostal schopnost přicházet a odcházet jak se mu jen zachtělo,tomuto úmění "znovuzrození" se jinak říká také reinkarnace.Kromě této schopnosti dostal také dar vidět minulost i budoucnost dohromady.V budoucnu viděl planetu znečištěnou lidmi,a protože je spojen s přírodou,pokouší se tomu zabránit přes turnaj šamanů.Rodina Asakurů ho však po velké bitvě zničila,ale to už měl spoustu nových schopností a proto se po pěti stech letech reinkarnoval do Rady šamanů,v níž se rozhoduje o turnaji.Myslel si,že tak dostane lepší přístup ke Králi duchů,ale znovu byl poražen.Po dalších pěti stech letech se reinkarnoval zpět do rodiny Asakurů a stal se dvojčetem Yoha Asakury.Pokoušel se Yoha přemluvit,aby se dal na jeho stranu,ale protože nechtěl,svedli spolu krutou bitvu a nebýt Zekovy Bible šamanů,kterou ve svém prvním životě napsal,byl by Yoh už dávno mezi mrtvými.Zekova síla se ale obrátila proti němu a tak mu nezbývá,než počkat do dalšího kola turnaje šamanů,a kdo ví,třeba se mu jednou podaří ovládnout planetu a udělat z ní ráj ...

Choco

26. dubna 2008 v 8:12 | Sakura Uchiha ^^
Choco je kluk,který rád vtipkuje,ale jeho vtipy jsou hrozné už tím,že nedokážou rozesmát.To se mu podařilo jen s nějakýma kostrama,Pilikou a Tamarou.Chce se stát Králem šamanů,aby svět ovládl vítr smíchu,protože on i jeho mistr věří v to,že jen tak má svět naději přežít.Chocův duch je Mic.Choco se s ním dokáže spojit tak,že má jeho drápy,nějaké divné černé pruhy po těle a také dokáže vidět všechno jako kočkovitá šelma.Dohromady se jmenují Chocoválečník a tuhle techniku spojení Choca naučil jeho mistr.

Lyserg Diethel

26. dubna 2008 v 8:11 | Sakura Uchiha ^^
Lyserg je chlapec pocházející z Londýna. Chtěl by být stejně dobrým detektivem,jako býval jeho otec. Všechno kolem něj se zhroutilo,když zrovna hledal klíč ke kleci Chloe. K němu domů totiž přišel Zeke a chtěl,aby se s ním Lysergův otec spojil a pomohl mu s vytvořením Království šamanů. Jeho otec ale nechtěl a než Zek stačil odejít,vytasil na něj pistol a chtěl jej zabít. Zek se na to však připravil a celý Lysergův dům,ve kterém s rodiči žil,podpálil. V tu chvíli se Lyserg vrátil domů i s klíčem,aby řekl svému otci,že je připraven stát se skutečným detektivem. Co ale uviděl,ho poznamenalo na celý život. Od té chvíle uběhlo několik let a Lyserg se stejně,jako ostatní šamani vydává na dlouhou cestu za jediným cílem a to pomstít se Zekovi za smrt svých rodičů. Jeho strážným duchem se stala malá víla Chloe,o které mu jeho otec říkal,že je v jejich rodině již po několik generací. Z domu si vzal kyvadélko a pomocí něj hledal šamany,se kterými by se mohl spojit a uskutečnit svůj cíl.Nejdřív se spřátelí s Yohovou partou,ale začne mu lézt na nervy zdržování všech členů,když se něco stane a začne pochybovat v to,že se ještě někdy vůbec postaví Zekovi tváří v tvář. Yohovu týmu však zase leze na nervy Lysergovo chování a také to,že nemyslí na nic jiného než na Zekovu porážku a je to pro něj důležitější než přátelé.Hlavně to tedy štve Yoha. Proto se spojí s partou,která si říká Spravedliví a stejně jako Lyserg jsou posedlí zničením Zekeho. Po tom,co zjístí,že je Yoh Zekeho následník a bratr,se s ním přestane bavit úplně a opustí Chloe. Místo ní si od Spravedlivých vezme Archanděla Zelel. Svému novému týmu absolutně důvěřuje,ale co by on nikdy nečekal,přece jen ho hned po tom,co jim už není jeho pomoc k ničemu vyhodí z týmu a Lyserg se pak znovu spřátelí s týmem Yoha.

Faust VIII

26. dubna 2008 v 8:10 | Sakura Uchiha ^^
Faust VIII je šaman,který dokáže rozpohybovávat kostry.Jeho cílem je stát se Králem šamanů a oživit svou lásku Elizu.Měl bojovat s Yohem na hřbitově v prvním kole turnaje.Tam ho porazil,ale Yoh předtím ještě urazil Elizu,takže se Faust rozhodl,že ho zabije.Naštěstí přijede Len na koni a Fausta zastaví.Při hledání městečka Doubie Village příjde Faust za Annou s návrhem,že se přidá do Yohova týmu a bude bojovat po jeho boku,protože nemůže najít nikoho,kdo by s ním chtěl být v týmu.Anna souhlasí a za slib,že Faust Yohovi ani ostatním neublíží mu slíbí,že mu po turnaji vrátí jeho lásku do země živých.

Fudou

26. dubna 2008 v 8:10 | Sakura Uchiha ^^
Fudou je členem Lovců duchů.Jejich cílem je zbavit šamany jejich strážných duchů,protože je považují za démony.Tento spolek existuje už staletí a po letech si přišli i pro Amidamara,protože si pro ně získal špatnou pověst o zlém démonovi.Amidamaru se však jen bránil,protože byl podveden císařem a to ho rozčilovalo tak,že se nedokázal ovládat a poslali na něj jenoho lovce,předka Fudoa.Fudou se snaží zajmout Amidamara přes Mosukeho a Mortyho,ale Yoh ho zadrží.Fudou se ale dopustí vážné chyby a zajme také duchy Zekeho přátel a nebude je chtít vrátit,a to znamená jeho konec.

Jeanne

26. dubna 2008 v 8:09 | Sakura Uchiha ^^
Jeanne je vůdkyní Spravedlivých.Je uzavřená v železné panně,ve které je vinná réva,která má léčivou moc a jejím strážným duchem je Mash.Za zrádce považuje každého,kdo nechce přejít na stranu Spravedlivých nebo je na straně Zekeho.Takové lidi beze slitování zabije,pokud s ní nebudou bojovat na její straně "dobra".Nemá ráda,když se někomu ubližuje,ale na Zeka a jeho spojence nebere kapku ohledu.Sice si to nejspíš neuvědomuje,ale sama ubližuje světu,hlavně když spolu se Spravedlivými a duchem Mashem otevřela Babylonskou bránu,která s sebou vtáhla nejen Zeka a jeho spojence,ale také Yoha a jeho partu kamarádů.Zek jí ale zničil a všechny do jednoho zachránil.

Anna Kyoyma

26. dubna 2008 v 8:09 | Sakura Uchiha ^^
Anna je snoubenka Yoha.Má ho ráda,ale svou lásku k němu se snaží nedávat najevo.Ke všem je nemilosrdná a dělá,že ji na ničem nezáleží.Bojí se však o Yoha a snaží se ho připravit na velký turnaj šamanů.Mučí ho svými tréninky a bolestivým cvičením,avšak ví,že je to pro něj jen to nejlepší.Chce,aby se stal Králem šamanů a ona aby mohla být královnou,což je její velký sen.Zatímco Yoh venku běhá,ona si ráda lehne k televizi a dívá se na romantické seriály.U Yohovy babičky se učila na duchovní médium.Má schopnost vyvolat duchy za pomoci duchovních perel,které nosí na krku a také je spojit se šamany.Podařilo se jí ovládnout moc tisící perel Asakurů a porazit tak Zekovy strážné duchy Shikigamy a tím je dostat na svou stranu.Kino ví,že je Anna velmi nadaná a přála by si,aby se přivdala za Yoha do rodiny Asakurů.

Lililala

26. dubna 2008 v 8:08 | Sakura Uchiha ^^
Lililala je kronikářkou,která zachovávala vzpomínky 5 velkých vůdců a vymlouvá šamanům,aby šli do Doubie village,protože tam před 500 lety Zek 5 vůdců zničil a mohlo by se to znovu opakovat,takže by kdokoli mohl přijít o život.Parta Sharony z toho domu "hrůzy" s křikem utekla a tak se tam Yoh a jeho přátelé šli podívat.Když se dozvěděli,že se dostanou do vzpomínek vůdců,souhlasili,že se vrátí o 500 let zpět,aby zjístili,kde najdou Doubie village.Několikrát se tam vrátili,ale jediné co viděli,byly hory,pouště a hvězdičky ze Zekovy rány.Lililala potom řekla,ať už duchy nechají,protože to není správné.Yoh souhlasil a řekl Lililale,ať je pustí do duchovního světa,ale Lililala nechtěla,protože chtěla dál plnit své poslání.Všechno dopadne tak,že 5 velkých vůdců začne útočit na Yohův tým,ale pak zjístí,že jsou mnohem silnější,než si mysleli a tak odejdou.Lililala potom byla se pak trápila,protože si myslela,že nesplnila své poslání,ale Yoh jí řekl,že ho splnila,protože předala jejich vzpomínky a oni konečně nalezli klid.Lililala je také jednou z mála,kdo se kdy zasmál Chocovému vtípku.
 
 

Reklama
Reklama

Moje milovaná SBénka >>> Seznam SB